Sukienki wizytowe dla puszystych i ich dobór

Modne sukienki wizytowe dla puszystych

Sukienka wizytowa to podstawa każdej, kobiecej szafy. Chociaż jedna musi się w niej znaleźć, bo nigdy nie wiadomo kiedy ktoś zaprosi nas na eleganckie przyjęcie, jak na przykład wesele. Co jednak w sytuacji, kiedy nosimy sukienki wizytowe dla puszystych? Nic się nie zmienia! Każda kobieta może i zasługuje na to, aby wyglądać pięknie bez względu na to, jaki rozmiar odzieży nosi. Nawet jeśli jest on bardzo duży. W takim przypadku pomocne może okazać się jednak kilka zasad i trików, które pomogą osiągnąć efektowny wygląd.

Stonowane, proste kroje

Przede wszystkim sukienki xxxl nie powinny być zbyt wzorzyste, szczególnie należy wystrzegać się poziomych pasów. Najlepsi styliści radzą, aby unikać też jasnych i krzykliwych kolorów, które mogą wizualnie poszerzyć sylwetkę. Kobiety o nieco bardziej obfitych kształtach powinny zdecydować się na ciemniejszą gamę kolorystyczną. szczególnie polecana jest głęboka czerń, która jest kolorem nie tylko bardzo eleganckim i zawsze modnym, ale także świetnie tuszuje niedoskonałości sylwetki poprzez optyczne jej wyszczuplenie.
Wizytowe sukienki 2XL i większe powinny raczej proste. Zbyt rozkloszowane kroje nie służą kobietom o pełnych kształtach. Lepszym pomysłem będzie długa sukienka szyfonowa z odcięciem w talii, która pięknie zamaskuje zbyt duże biodra niż strojna suknia balowa z dużą ilością tiulu, która tylko dodatkowo uwydatni ich wielkość. 
Sukienki dla puszystych nie powinny mieć też falbanek, pomponów czy innych dodatkowo doszywanych ozdób, które wpłyną niekorzystnie na kształt ciała. Nie będą odwracały uwagi od figury, jak często może się wydawać. Wręcz przeciwnie – spełnią odwrotną rolę, a mianowicie jeszcze bardziej podkreślą krągłości. Zrezygnować należy także z dużych guzików, z podobnego powodu.

Piękno w każdym rozmiarze

Na co więc powinny się zdecydować puszyste Panie? Na piękną, prostą, elegancką suknię, najlepiej w ciemnym kolorze. Odpowiednie wymodelowanie kroju nada figurze pożądany kształt. Może posiadać ona głęboki dekolt lub odkryte plecy – będzie to świetny element odwracający uwagę. Dobrze jest też pamiętać o odpowiednio dobranej bieliźnie, którą założymy pod sukienkę wizytową!